Contrast
Шрифт
Головна Новини
Іпотерапія як метод відновлення ментального здоров...
Назад
Іпотерапія як метод відновлення ментального здоров'я
Іпотерапія як метод відновлення ментального здоров'я
12.11.2024

Візити поранених військовослужбовців на кінні бази є популярною формою терапії та реабілітації. 

Так, військовослужбовці, які наразі проходять лікування та реабілітацію в установі, за підтримки сектору соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей, психологів ГУНП та НГУ відвідали кінний двір «Казка». Хлопці мали можливість погодувати коней та вийти з ними на прогулянку по території двору.

Контакт з кіньми має терапевтичний ефект, допомагаючи зменшити стрес, покращити настрій та стимулювати фізичну активність.

Така взаємодія допомагає ветеранам та пораненим солдатам розвинути нові навички, відновити довіру до оточуючих, а також є корисною для реабілітації після фізичних травм.

Іпотерапія ефективно доповнює інші методи психологічної та фізичної реабілітації, допомагаючи військовослужбовцям швидше повернутися до повноцінного життя.

Для інформації:

Іпотерапія, або терапія за допомогою коней, стає одним із найефективніших методів реабілітації та відновлення ментального здоров'я поранених військовослужбовців. Цей метод базується на взаємодії людини з конем, що позитивно впливає на психоемоційний стан, зменшує рівень стресу і сприяє відновленню фізичної активності.

Основні переваги іпотерапії для військовослужбовців:

  1. Зниження рівня тривоги та стресу. Спілкування з конем допомагає військовослужбовцям розслабитися та подолати травматичні спогади. Теплий контакт з твариною викликає почуття захищеності та спокою, знижуючи рівень кортизолу (гормону стресу) і підвищуючи рівень ендорфінів (гормонів щастя).
  2. Поліпшення фізичної форми та моторики. Під час верхової їзди задіюються різні м’язові групи, що допомагає військовим, які зазнали поранень, відновлювати рухливість, баланс і координацію.
  3. Відновлення соціальних навичок. Робота з конем вимагає терпіння, довіри і здатності керувати ситуацією, що особливо важливо для адаптації військовослужбовців до мирного життя після служби. Взаємодія з іншими учасниками сеансу (інструктором, іншими пацієнтами) сприяє налагодженню соціальних зв'язків.
  4. Зменшення симптомів ПТСР. Іпотерапія допомагає впоратися з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), який часто є результатом бойових дій. Вона вчить контролювати емоції, що сприяє поліпшенню сну, зниженню тривожності та подоланню відчуття відчуженості.
  5. Підтримка емоційного зв’язку. Зв’язок з конем сприяє відчуттю приналежності та розуміння, особливо коли інші методи терапії здаються менш ефективними.

 

Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie .