Назад до вакансій
Терапевт мови і мовлення
МРЦ "Пiвденний Буг"

Вимоги: до 31.12.2026 року: вища освіта другого (магістерського) рівня в галузі знань «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю «Психологія», або вищу освіту другого (магістерського) рівня в галузі знань «Освіта/педагогіка» за спеціальністю «Спеціальна освіта», або вищу освіту  другого (магістерського) рівня в галузі знань «Гуманітарні науки» за спеціальністю «Філологія», або вищу освіту  другого (магістерського) рівня в галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медична психологія». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії за спеціальністю. 

Вимоги: з 01.01.2027 року: вища освіта другого (магістерського) рівня в галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Терапія мови і мовлення». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії за спеціальністю.

Умови праці: робочий день тривалістю 8 год, обід 30 хв в робочий час.

Обов’язки терапевта мови і мовлення

  • Установлювати контакт із пацієнтами з порушенням мови, мовлення, розладами ковтання (схоплення їжі, кусання, жування тощо) та інших когнітивних функцій у синдромі речових розладів, опитувати їх, вивчати супроводжувальну медичну документацію.

  • Проводити медичне обстеження, призначати лабораторні та інструментальні дослідження – відеофлюроскопію, відеоендоскопію, відеостробоскопію тощо.

  • Направляти за потреби пацієнтів на консультацію до лікарів інших спеціальностей.

  • Складати індивідуальні відновлювальні програми/плани на основі поставлених реабілітаційних цілей (зі строками і прогнозами на кожен етап), ураховувати важкість стану, вік пацієнта, клінічну картину та рішення мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

  • Проводити необхідні терапевтичні вправи/процедури/заняття, застосовувати доповнювальні й альтернативні комунікаційні технології, системи біологічного зворотного зв’язку тощо (крім сенсорних) щодо усунення виявлених порушень та профілактики вторинних функціональних нашарувань.

  • Оцінювати динаміку стану порушення функцій за допомогою скринінгових тестів, аналізу продуктивної діяльності пацієнта – мовленнєвої, малюнкової, графічної тощо.

  • Відстежувати результативність відновлення функцій мови, мовлення та ковтання, щоб оцінити якість проведених процедур.

  • Обирати, призначати і встановлювати ортопедичні та адаптивні засоби для комунікації, ковтання та верхніх повітрянотравних функцій, окрім сенсорних засобів, які використовують особи з вадами слуху або ортопедичного руху зубів.

  • Проводити індивідуальні або групові заняття з пацієнтами, членами їхньої сім’ї, уповноваженими особами.

  • Вивчати середовище, у якому комунікує пацієнт, збирати та аналізувати якісні 
    й кількісні дані, на основі яких разом з пацієнтом, членами його сім’ї, законними представниками встановлювати мету й завдання терапії мови і мовлення.

  • Роз’яснювати пацієнтам та членам їхньої сім’ї сутність і характер порушень, їхній вплив нам комунікативні здібності пацієнта.

  • Розробляти спільні стратегії спілкування з пацієнтами з розладами комунікації та ковтання, здійснювати терапевтичну роботу в межах мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

  • Оформляти медичну документацію відповідно до встановлених правил і термінів.