Контраст
Шрифт
+380 (43) 252-08-63
- Приймальня/факс
[email protected]
Головна Новини
Складні умови сьогоднішніх подій потребують конкре...
Назад
Складні умови сьогоднішніх подій потребують конкретних підходів!
03.12.2024

Наші думки дуже сильно впливають на наше ментальне здоров’я, мозок посилає незліченні інструкції та сигнали в організм, який, своєю чергою, щосекунди отримує їх і відправляє у відповідь.

Ми живемо в обставинах, коли кожний наш крок, хоч і маленький, кожні здобуті нові вміння, активно ведуть до вдосконалення наших навичок, щоб активно протистояти агресору. 

Як це зробити правильно і на що потрібно звернути увагу під час війни?

Семінар на тему: «Актуальні питання надання допомоги в сфері ментального здоров’я під час війни» було проведено м. Києві 29.11.2024 року, де основним організатором був Медичний центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору ДУ «ГМКЦ МВС України» за підтримки Департаменту охорони здоров’я МВС України. Головний медичний клінічний центр Міністерства внутрішніх справ України є провідним закладом охорони здоров’я в системі відомчої медицини Міністерства внутрішніх справ України. Установа забезпечує спеціалізованою стаціонарною медичною допомогою працівників МВС, НПУ, військовослужбовців НГУ, пенсіонерів з числа осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців НГУ, НПУ, членів їхніх сімей, ветеранів органів внутрішніх справ та інші верстви населення; здійснює медичну (військово-лікарську експертизу); забезпечує та контролює протиепідемічні та санітарно-гігієнічні заходи в системі Міністерства внутрішніх справ України. 

Семінар поводився для лікарів-психіатрів медичних центрів психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору Державних установ «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України» по областям та місту Києву та окремих представників ЦОВВ з присутністю начальника Державної установи «Головний медичний клінічний центр Міністерства внутрішніх справ України» Івана Яворського, першого заступника директора Департаменту охорони здоров’я МВС України Лілії Бойко та Начальника Управління психологічного забезпечення МВС України Андрія Костюка з основним модератором заходу Михайлом Баруліном. 

Представлені були доповіді різних спеціалістів в сфері психічного здоров’я: професорів кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ імені О.О. Богомольця, соціальних працівників Представництва «МЕХАД», фахівців відділу психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Представництва «МЕХАД», заступника начальника та лікарів-психологів Медичного центру психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору ДУ «ГМКЦ МВС України». А також, окремо було проведено майстер-класи: «Технології віртуальної реальності: реабілітація військовослужбовців та ветеранів війни» відомих професорів, в тому числі, Олега Чабана, який являється директором Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Президентом ГО «Всеукраїнської асоціації психосоматичної медицини».

Висвітлені були основні тематики: Стрес, психосоматика, вигорання, діагностика та терапія стресасоційованих психічних розладів, сучасні підходи до курації тривожних та депресивних розладів, проактивний психолого-психіатричний підхід в лікуванні пацієнта з хронічним болем, застосування дзеркальної терапії в реабілітаційній практиці, роль соціального працівника в соціально- психологічній підтримці військових, особливості клінічних проявів та лікування осіб у відновному періоді ЗЧМТ, ускладненої розвитком ПТСР, Особливості психологічної корекції пацієнтів з ЧМТ (контузія), що мають ознаки зниження вищих психічних функцій в постгострий період. Всі висвітлені тематики наших спеціалістів мали глибокий психологічний вплив для наших військових. 

Даний семінар підсилив знання з застосуванням різних практичних знань, раннім виявленням та профілактики психічних розладів. Психічне здоров’я, так само, як і вчасно розпочата фізична реабілітація, мають вирішальне значення для ефективного лікування, зменшення психоемоційної напруги пацієнтів та досягнення упевненості у собі в процесі проходження складного військового шляху та сформулювання у особистості важливих якостей, які будуть сприяти підвищенню рівня стресостійкості та готовності до виникнення не передбачуваних обставин під час виконання службових обов’язків та повернення їх до соціального життя.

Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie .