Зростання напруженості у сучасному військовому стані зумовлює збільшення емоційного вигоряння та необхідність їх всебічного подолання з метою нівелювання негативних наслідків та якнайповнішого використання закладених у них позитивних можливостей для розвитку особистості та в подальшому впрацьованості в колективі. Проблеми організаційних та міжособистісних конфліктів присвячені численні тренінги, адже саме це призводить в першу чергу до емоційного вигорання у медичних співробітників. Допомогла в цьому нам розібратися психолог Громадської асоціації українських психологів та психотерапевтів.
Для представників нашої медичної професії вміння досягати взаєморозуміння у процесі виконання професійних функцій, розбиратися в поведінці людей, розуміти їхній емоційний стан, адекватно реагувати на гнів, невдоволення, критику з боку інших, зберігати рівновагу в конфліктних ситуаціях є професійно-необхідними якостями для досягнення емоційного комфорту.
Цей тренінг спрямований був на подання нових знань з конфліктології, освоєння життєво необхідних умінь у сфері міжособистісних стосунків, досягнення осмисленої гнучкості в управлінні власними емоційними реакціями та інших людей у конфліктних ситуаціях. Під час тренінгу учасники навчилися розглядати проблеми з різних точок зору і перетворювати їх у завдання, засвоїли техніки асертивної поведінки, а також управління емоціями, трансформації обмежуючих переконань й страхів у можливості, набуття позитивного досвіду з усього, що відбувається тощо. Спеціально підібраний набір вправ дозволив учасникам тренінгу розвинути ті навички, якими вони володіють недостатньо. У реалізації тренінгу застосовуються ―криголами, інтерактивні міні-лекції та дискусії, фасилітація, гронування, модерація, рольові ігри, творча праця, самодіагностика, мотивувальний контроль та ін.
У ході тренінгу наші співробітники покращили вміння управляти професійними конфліктами, якщо вони виникають, знаходити оптимальні засоби та способи їх запобігання, щоб позитивно вплинути на психічний стан та запобігти синдрому вигоряння.