З метою профілактики захворювання на гепатит А нагадуємо, яких заходів слід вживати для попередження захворювання на гепатит А.
Вірусний гепатит А – інфекційне захворювання, що уражає печінку. Вірус проникає в організм через рот і потрапляє в кишківник.
Джерелом інфекції є захворіла людина в інкубаційному періоді (період від моменту зараження до початкових проявів захворювання), який може продовжуватися до 35 днів. Основний шлях розповсюдження вірусного гепатиту А, як і будь-якої кишкової інфекції – фекально-оральний, при безпосередньому контакті з хворим.
Легкий та безсимптомний перебіг захворювання найбільш небезпечний для оточуючих. Захворіла людина продовжує спілкуватися у колективі, поширюючи вірус в навколишньому середовищі через предмети побуту, дверні ручки туалетних кімнат, тощо. Безпосередній контакт з хворим поширює вірусний гепатит там, де не дотримуються гігієнічних навичок особи, що професійно з ними контактують. Вірус також може бути переданий через їжу, воду, мух. Небезпеку можуть мати продукти харчування, які після приготування не мають вторинної термічної обробки: салати, вінегрети, холодець, холодні закуски. Вода може забруднюватися вірусом гепатиту А після аварій водогінних мереж та стихійних лих (повені).
З метою профілактики захворювання на гепатит А необхідно дотримуватися найпростіших правил:
мити руки з милом не тільки після відвідування туалету, перед приготуванням їжі та перед її вживанням, а й після повернення додому з роботи, прогулянки, особливо – після перебування у міському транспорті, місцях загального користування;
для пиття вживати тільки кип’ячену або бутильовану воду;
для дітей виділити індивідуальний посуд;
перед вживанням овочів та фруктів ретельно промивати їх;
не купувати продукти харчування у несанкціонованих місцях торгівлі.
Пам’ятайте, що вірусний гепатит А дуже легко попередити, дотримуючись елементарних заходів гігієни.