Contrast
Шрифт
Головна
Лікування та реабілітація
Лікування та реабілітація
Медична реабілітація –
це комплекс процедур, метою яких є відновлення здоров’я, працездатності,
усунення наслідків перенесеної хвороби, травми, операції, тощо. У кожному
окремому випадку потрібен особливий професійний підхід для досягнення
максимально ефективного результату.

Амбулаторне відділення реабілітації ДУ «ТМО МВС України по Одеській області» створено від початку 2024 р. для здійснення мети відновлення стану фізичного та психічного здоров’я пацієнтів для компенсації втрачених чи знижених функцій життєдіяльності і повноцінної інтеграції їх у повсякденне життя. 

В Установі згідно з Наказом МОЗ від 16.11.2022р. № 2083 «Про затвердження Порядку організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах» здійснюється гостра (AcuteServises), післягостра (Post-Acute Servises) та довготривала  (Long-Term Servises) реабілітація.  Пацієнти, що обстежуються у відділенні, повністю та всебічно оцінюються та затверджуються за принципами МКФ, зазначених SMART цілей та основ «White book». В Установі застосовується:

  • Медикаментозна реабілітація;
  • Неврологічна реабілітація;
  • М’язово-скелетна реабілітація;
  • Ампутаційна реабілітація;
  • Кардіо-респіраторна реабілітація;
  • Психологічна реабілітація;
  • Реабілітація болі.

Фахівцями відділення проведена адаптація запропонованих в установчих документах маршрутів реабілітації під потреби пацієнтів Установи; розроблений локальний клінічний маршрут пацієнта, що прибув на реабілітаційне лікування, опрацьовується застосування шкал для оцінки функціональних можливостей і самообслуговування кожного пацієнта.

Діяльність фахівців реабілітаційного відділення формується на засадах командної роботи, оскільки досвід роботи мультидисциплінарної реабілітаційної команди в Установі триває с початку повномасштабної агресії проти України і є таким, що виправдав себе на пацієнтах, що постраждали внаслідок бойових дій. Реабілітаційна робота розпочинається з ретельного аналізу та узагальнення інформації про медичний та функціональний стан особи, особливості перебігу стану здоров’я, обсяг наданої медичної допомоги на попередніх етапах лікування. Оцінка рівня життєдіяльності на початку і наприкінці реабілітаційного лікування складається за допомогою шкал, запропонованих у нормативних документах (відповідно до Закону України “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”), надалі складається Індивідуальний реабілітаційний план, що дозволяє організовано і поетапно проводити процес відновлення життєдіяльності кожного пацієнта.

Амбулаторне відділення реабілітаційної допомоги оснащене сучасним обладнанням, що дозволяє ефективно відновлювати функції постраждалих систем організму, насамперед після поранень і травмувань кінцівок, при наявності післятравматичних невропатій, м’язово-суглобових пошкоджень: 

Окремий розділ роботи під час реабілітації націлений на надання психіатричної та психологічної допомоги постраждалим особам внаслідок збройної агресії рф проти України. Виконуються заплановані заходи щодо психологічної допомоги. Методи роботи: індивідуальна терапія, арт-терапія, КПТ. Робота відділення триває з невідривною співпрацею з працівниками сектору із соціальних питань і роботи з постраждалими та членами їх сімей Установи.

Поверніть повноцінну якість життя разом з нами!
Наші переваги
  • Адаптація запропонованих в установчих документах маршрутів реабілітації під потреби пацієнтів Установи
  • Розроблений локальний клінічний маршрут пацієнта, що прибув на реабілітаційне лікування
  • Опрацьовується застосування шкал для оцінки функціональних можливостей і самообслуговування кожного пацієнта
Пов’язані новини
Зустріч у рамках проєкту «Пункт психологічних практик»
23.10.2024
За ініціативою ДУ «ТМО МВС України по Одеській області» була проведена зустріч у рамках проєкту «Пункт психологічних практик»
Детальніше
Проведення дозвілля для поранених, які проходять лікування
04.10.2024
Сектором соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей , для поранених які проходять лікування (реабілітацію) у ДУ «ТМО МВС України по Одеській області» спільно з благодійною установою «БезОбмежень» був організований виїзний кінотеатр зі
Детальніше
Організація дозвілля для поранених ДУ "ТМЛ МВС України по Одеській області"
02.09.2024
Сектором ДУ ТМО МВСУ по Одеській обл. за підтримки УКЗ ГУНП МВС України по Одеській області організовано для поранених бійців і членів їх сімей відвідування Одеського Академічного Театру опери та балету для перегляду опери Аліса в країні чудес. Поранені
Детальніше
Організації дозвілля та підтримки емоційного стану наших бійців
05.08.2024
ДУ «ТМО МВС України по Одеській області» проводить реабілітацію працівників силових структур. Підписано меморандум про безкоштовне протезування учасників бойових дій. 5 червня 2021 року в Одесі відкрили інклюзивний пляж «Дельфін». 2 серпня 2024 року ТМ
Детальніше
Військовослужбовців системи МВС реабілітують та відновлюють за допомогою дельфінотерапії
03.07.2024
На Львівщині в медико-реабілітаційному центрі МВС України понад рік застосовують дельфінотерапію у відновленні бійців.
Детальніше
«Реабілітація. Повернення до життя» – на Вінниччині бійців системи МВС лікують унікальною у світі радоновою водою
28.06.2024
У медико-реабілітаційному центрі МВС України на Вінниччині використовують радонові ванни для покращення здоров'я. Пацієнти мають доступ до підводного душу-масажу, витягування хребта, гідрокінезотерапії з басейном і зимовим садом, орнітотерапії (терапія сп
Детальніше
«Реабілітація. Повернення до життя» – як на Київщині адаптують до життя ветеранів із втратою зору (ВІДЕО)
27.06.2024
У грудні 2023 року на Київщині МВС України запустило курс «Перезавантаження» для ветеранів, які втратили зір через агресію рф. Протягом 21 дня десять військовослужбовців навчаються шрифту Брайля, користуванню гаджетами, орієнтації з тростиною, займаються
Детальніше
Пам'ятка по протезуванню
27.12.2023
Особи можуть подавати заяви на реабілітаційні засоби чи компенсації незалежно від місця проживання. Деталі в Пам'ятці по протезуванню ДУ «ТМО МВС України по Одеській області».
Детальніше
Показати ще