![](/upload/news/28/831_1736933676.jpg)
Дякуючи нашим відданим благодійникам, волонтерам та керівництву, поліклініка ДУ ТМО МВС України отримала сучасне медичне обладнання, яке дозволяє суттєво покращити діагностику та, відповідно, ефективність лікування багатьох захворювань та травм, з якими стикаються наші пацієнти та лікарі в умовах війни.
Знайомство почнемо з такого методу, як дерматоскопія. Родимки на шкірі здаються нашою особливістю, унікальністю, що надає шарм, але насправді вони можуть нести загрозу нашому організму. Як і інші новоутворення на шкірі ми можемо навіть не помічати їх. А за допомогою безболісної та безпечної процедури дерматоскопії можна визначити і характер утворення, і обговорити з доктором ваші подальші дії в цьому напрямі.
Метод дерматоскопії передбачає безконтактну діагностику, спрямовану на розпізнавання ранніх ознак злоякісного характеру утворення, що дозволяє на ранній стадії виявити рак або меланому. У цьому полягає унікальна особливість даного методу діагностики. На жаль, раніше для постановки діагнозу необхідно було видалити частину тканини та провести аналіз, що займало багато часу. Тепер за допомогою спеціального приладу дерматоскопа лікар може визначити ступінь безпеки утворення на шкірі за такими простими параметрами, як форма та колір.
Особливо ефективною дерматоскопія показала себе в питаннях меланоми – завдяки методу вдається діагностувати це небезпечне захворювання на ранніх стадіях, відповідно, у пацієнта більше шансів вилікуватися відносно швидко та безболісно.
Для проведення дерматоскопії в поліклініку ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» придбано спеціальний апарат – дерматоскоп, який представляє собою трубку з потужною лупою, здатною збільшувати до 10-20 разів, прозорою пластиною, неполяризованим джерелом світла та рідким гелевим середовищем.
Дерматоскоп дозволяє лікарю в деталях розглянути різні шари шкіри, а також будь-які новоутворення, і визначити наявність захворювання.
Ніякої додаткової підготовки процедура дерматоскопії не вимагає, вона не має протипоказань, її можуть проводити в будь-якому віці, від найменших до представників поважного віку, і навіть вагітним жінкам. Тому запрошуємо всіх наших пацієнтів, яким необхідна діагностика новоутворень шкіри, пройти дерматоскопію в умовах поліклініки ДУ ТМО.
![](/upload/4/0/0/4/dermatoskop.jpg)
Поповнився арсенал сучасного медичного обладнання в поліклініці ДУ ТМО і таким пристроєм, як отоскоп, який значно розширює діагностичні спроможності лікарів отоларингологів. Отоскопія – це метод огляду зовнішнього слухового ходу та барабанної перетинки. За наявності перфорації барабанної перетинки можна побачити і барабанну порожнину. Отоскопія є основою діагностики хвороб вуха. Якщо неприємні відчуття стосуються вух, саме отоскопія приходить на допомогу.
Після збору анамнезу і скарг лікар за допомогою отоскопії може точно встановити переважну більшість отологічних діагнозів. А точний діагноз – передумова вдалого лікування. Під контролем отоскопії проводять туалет вуха, видалення сторонніх тіл, поліпів і грануляцій, а також різноманітні операції – парацентез, тимпанопункцію тощо. Якщо неприємні відчуття стосуються вух, саме отоскопія приходить на допомогу. Отоскопія показана у випадках хворобливих відчуттів і свербіння у вухах, при відчутті, що у вусі щось є, при наявності різного «шелестіння» і незрозумілих шумів, при проблемах зі слухом (закладеність або різка глухота). Важливим діагностичним доповненням отоскопія є і в діагностиці акубаротравм, які стали особливо поширеними під час війни.
![](/upload/4/0/0/5/otoskop.jpg)
Під час війни до поліклініки ДУ ТМО значно збільшилась кількість звернень пацієнтів з травматичними ураженнями органів слуху, в тому числі і з акубаротравмами. Тому з метою покращення діагностики захворювань та травм вуха в поліклініці ДУ ТМО впроваджена аудіометрія - один із методів дослідження гостроти слуху, тобто визначення найменшої сили звуку, при якій він сприймається пацієнтом. В основу методу покладено реєстрацію реакції організму, яка викликана звуковою стимуляцією. Документ, який фіксує результати обстеження, називається аудіограма. На підставі результатів аудіометрії визначається відхилення порогу чутності пацієнта від усередненого порогу чутності нормального слуху. Методи аудіометрії використовують не тільки для визначення відхилення гостроти слуху від норми, але й для діагностування причин порушення слуху. Результати аудіометрії використовують також для слухопротезування, зокрема для підбору та налаштування слухових апаратів.
![](/upload/4/0/0/6/audimetr.jpg)
Діагностиці захворювань та травм ока суттєво допомогає і біомікроскопія, впроваджена останнім часом в поліклініці ДУ ТМО. Цей метод обстеження з застосуванням щілинної лампи, полягає в прижиттєвій мікроскопії тканин ока. Навіть при високій кваліфікації лікаря офтальмолога сучасна діагностика зору не може обійтись без новітнього обладнання, за допомогою якого знімає необхідні показники та дає можливість оглянути всі структури органа зору. Одне з провідних місць в діагностичному процесі займає щілинна лампа. Сьогодні щілинні лампи визнані одними з найбільш важливих інструментів офтальмолога. Вони дозволяють проводити максимально ретельні обстеження і точно діагностувати стан переднього відділу ока: повіки, кон`юнктиви, рогівки, райдужної оболонки, зіниці і частини кришталика. Якщо використовувати додаткові оптичні засоби (лінзи), то з допомогою щілинної лампи можна заглянути і в кут передньої камери і роздивитись більш глибокі відділи очного яблука, наприклад, скловидне тіло і очне дно.
Тобто, навіть якщо у Вас просто почервоніли очі, і Ви звернулись до офтальмолога за лікуванням, він не може призначити Вам краплі, не оглянувши на щілинній лампі стан переднього відділу ока. Лише так лікар встановить діагноз і причину запалення, що дасть можливість підібрати правильне лікування. Без біомікроскопії на даному рівні розвитку офтальмології просто неможливо грамотно встановити діагноз. Сьогодні навіть важко собі уявити, як раніше офтальмологи обходились без щілинної лампию. Спеціальної підготовки даний метод діагностики не потребує. Тривалість цієх процедури складає 5-10 хвилин. Сам метод безконтактний, безболісний та не викликає ускладнень. Скористайтеся впровадженим методом діагностики в умовах поліклініки ДУ ТМО.
![](/upload/4/0/0/7/shhilinna-lampa.jpg)
Надання медичної допомоги військовослужбовцям НГУ та поліцейським НПУ в умовах воєнного стану, особливо в безпосередній близькості до ведення бойових дій, вимагає від медичної служби ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» не тільки високої кваліфікації лікарів-фахівців та молодших спеціалістів з медичною освітою, а й відповідного сучасного медичного обладнання, яке дозволяє швидко та точно встановити діагноз і розпочати лікування.
Діагностична база поліклініки ДУ ТМО останнім часом поповнилась сучасним медичним обладнанням, яке стає в нагоді лікарям не тільки в рутинних випадках захворювань, а й під час диференційної діагностики схожих за симптомами захворювань.
Військові дії часто супроводжуються травмуванням очей, зниженням гостроти зору. З метою обстеження гостроти зору, визначення початкових об’єктивних показників рефракції очей пацієнта для виявлення короткозорості, далекозорості та астигматизму був придбаний автоматичний рефракто-кератометр URK – 800 А. Цей апарат дає можливість не тільки проводити звичайну рефрактометрію та кератометрію, але також вимірювати діаметр рогівки та базову кривизну контактної лінзи. Таким чином, обстеження очей та підбирання окулярів та контактних лінз можна виконувати більш ефективно. Оскільки рефракто-кератометр URK – 800 А охоплює широкий діапазон вимірювань від -25 D до + 22 D, можна обстежити пацієнта навіть з сильною короткозорістю. Метод розмиття цілі фіксації ока робить обстеження більш комфортним для пацієнта і дозволяє отримати більш точні результати. Зручність в роботі для лікаря з рефракто-кератометром створює 7.0” TFT кольоровий LCD екран з простим та інтуїтивним дизайном. Покращене освітлення дозволяє спостерігати за станом ока при катаракті або за поверхнею контактної лінзи. Апарат здатен зберігати 2 зображення кожного ока і здійснювати безперервне спостереження.
![](/upload/4/0/1/6/oftalmolog2.jpg)
Для спостереження за захворюваннями передніх структур і пошкодженням тканин ока лікарями офтальмологами поліклініки ДУ ТМО широко використовується щілинна лампа SL-700-5L зі столом, на якому вона розташована. Мікроскоп, вмонтований в щілинну лампу дає можливість розгледіти та виявити навіть незначні пошкодження тканин ока та наявність найменших сторонніх тіл в передніх камерах ока. Це сприяє швидкій діагностиці травматичних ушкоджень очей у військовослужбовців та своєчасного їх скерування на оперативне лікування у спеціалізований лікувально-профілактичний заклад третинного рівня.
![](/upload/4/0/1/7/oftalmolog1.jpg)
Декілька місяців тому кабінет окуліста був також укомплектований придбаним апаратом для автоматичного вимірювання внутрішньоочного тиску. Використання цього апарату дає можливість своєчасно на ранніх етапах виявляти ознаки початкової глаукоми, яка останнім часом «помолодшала», тобто розвивається не тільки у осіб похилого віку, а й у більш молодших пацієнтів. Внутрішньоочний тиск – один з найбільш важливих клінічних показників діагностики та обстеження пацієнтів з глаукомою, оскільки очна гіпертензія пов’язана з підвищеним розвитком глаукоми, а зниження внутрішньоочного тиску зменшує прогресуючу втрату зору. Точне та чітке вимірювання очного тиску має основне значення для лікування захворювань очей, пов’язаних зі зміною внутрішньоочного тиску.
Безконтактний тонометр особливо широко використовується так як його основна властивість – безконтактність – усуває потенційний ризик зараження і не потребує застосування очних крапель перед вимірюванням внутрішньоочного тиску. Придбаний в поліклініку ДУ ТМО безконтактний пневмотонометр вимірює внутрішньоочний тиск за допомогою м’якого потоку повітря без безпосереднього контакту з очима, що робить дослідження комфортним та безпечним для пацієнта
![](/upload/4/0/1/8/oftalmolog3.jpg)
Арсенал сучасного медичного обладнання поліклініки ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» нещодавно поповнився і колькоспоком, який вмонтований в сучасне гінекологічне крісло з автоматичним регулюванням висоти, нахилу та розташування окремих його частин. Кольпоскоп надає унікальну можливість лікарю гінекологу оглянути слизову піхви на моніторі зі збільшеним в декілька разів зображенням, що підвищує своєчасну та на ранніх етапах діагностику захворювань жіночої репродуктивної системи.
![](/upload/4/0/1/9/kolposkop.jpg)