усунення наслідків перенесеної хвороби, травми, операції, тощо. У кожному
окремому випадку потрібен особливий професійний підхід для досягнення
максимально ефективного результату.
Амбулаторне відділення реабілітації ДУ «ТМО МВС України по Одеській області» створено від початку 2024 р. для здійснення мети відновлення стану фізичного та психічного здоров’я пацієнтів для компенсації втрачених чи знижених функцій життєдіяльності і повноцінної інтеграції їх у повсякденне життя.
В Установі згідно з Наказом МОЗ від 16.11.2022р. № 2083 «Про затвердження Порядку організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах» здійснюється гостра (AcuteServises), післягостра (Post-Acute Servises) та довготривала (Long-Term Servises) реабілітація. Пацієнти, що обстежуються у відділенні, повністю та всебічно оцінюються та затверджуються за принципами МКФ, зазначених SMART цілей та основ «White book». В Установі застосовується:
- Медикаментозна реабілітація;
- Неврологічна реабілітація;
- М’язово-скелетна реабілітація;
- Ампутаційна реабілітація;
- Кардіо-респіраторна реабілітація;
- Психологічна реабілітація;
- Реабілітація болі.
Фахівцями відділення проведена адаптація запропонованих в установчих документах маршрутів реабілітації під потреби пацієнтів Установи; розроблений локальний клінічний маршрут пацієнта, що прибув на реабілітаційне лікування, опрацьовується застосування шкал для оцінки функціональних можливостей і самообслуговування кожного пацієнта.
Діяльність фахівців реабілітаційного відділення формується на засадах командної роботи, оскільки досвід роботи мультидисциплінарної реабілітаційної команди в Установі триває с початку повномасштабної агресії проти України і є таким, що виправдав себе на пацієнтах, що постраждали внаслідок бойових дій. Реабілітаційна робота розпочинається з ретельного аналізу та узагальнення інформації про медичний та функціональний стан особи, особливості перебігу стану здоров’я, обсяг наданої медичної допомоги на попередніх етапах лікування. Оцінка рівня життєдіяльності на початку і наприкінці реабілітаційного лікування складається за допомогою шкал, запропонованих у нормативних документах (відповідно до Закону України “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”), надалі складається Індивідуальний реабілітаційний план, що дозволяє організовано і поетапно проводити процес відновлення життєдіяльності кожного пацієнта.
Амбулаторне відділення реабілітаційної допомоги оснащене сучасним обладнанням, що дозволяє ефективно відновлювати функції постраждалих систем організму, насамперед після поранень і травмувань кінцівок, при наявності післятравматичних невропатій, м’язово-суглобових пошкоджень:
Окремий розділ роботи під час реабілітації націлений на надання психіатричної та психологічної допомоги постраждалим особам внаслідок збройної агресії рф проти України. Виконуються заплановані заходи щодо психологічної допомоги. Методи роботи: індивідуальна терапія, арт-терапія, КПТ. Робота відділення триває з невідривною співпрацею з працівниками сектору із соціальних питань і роботи з постраждалими та членами їх сімей Установи.
- Адаптація запропонованих в установчих документах маршрутів реабілітації під потреби пацієнтів Установи
- Розроблений локальний клінічний маршрут пацієнта, що прибув на реабілітаційне лікування
- Опрацьовується застосування шкал для оцінки функціональних можливостей і самообслуговування кожного пацієнта