Контраст
Шрифт
Головна
Лікування та реабілітація
Лікування та реабілітація
Медична реабілітація –
це комплекс процедур, метою яких є відновлення здоров’я, працездатності,
усунення наслідків перенесеної хвороби, травми, операції, тощо. У кожному
окремому випадку потрібен особливий професійний підхід для досягнення
максимально ефективного результату.

Реабілітація в лікарні на 60 ліжок ДУ ТМО МВС України по Рівненській області являє собою систему заходів, спрямованих на відновлення та адаптацію хворих, які зазнали фізичні або психологічні травми, страждають від хронічних захворювань або мають особливі потреби. 

У лікарні проводяться різні види реабілітації, які включають фізичну терапію, ерготерапію, ЛФК, фізіотерапію, психологічну реабілітацію, а також реабілітацію після операцій і травм. Ці послуги дозволяють хворим отримувати допомогу відповідно до їх індивідуальних потреб.

Для того, щоб відновити навички руху пацієнта, повернути йому здатність до самообслуговування, спроможність повноцінно працювати й відпочивати – потрібна ціла команда фахівців.

Такий формат надання допомоги передбачає роботу мультидисциплінарної реабілітаційної команди ( МДРК), яка створена в лікарні у складі лікаря ФРМ, фізичного терапевта, асистента фізичного терапевта, сестри медичної з лікувальної фізкультури, клінічного психолога, практичного психолога, брата медичного з масажу та надає допомогу в стаціонарних умовах, використовуючи базові засади Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я  (МКФ) та вимагає побудову конструктивної та практичної системи при забезпеченні контролю якості та оцінювання ефективності реабілітаційної допомоги.

Основне завдання МДРК - максимальне відновлення психічних та фізичних функцій пацієнта. У центрі підходу – пацієнт і його потреби: фізичні, психічні, емоційні та соціальні. Разом з пацієнтом команда визначає короткотривалі та довгострокові цілі.

Мультидисциплінарна команда розглядає потреби конкретного пацієнта з різних кутів та опрацьовує їх на максимальному рівні своїх професійних можливостей. 

Методи реабілітації, які пропонує лікарня:

  • Мобілізація - це вплив на суглоби та м`які тканини за засобами тиску, розминання, розтягування, скручування та інших маніпуляцій, що значно поліпшує діапазон руху, зменшує біль і покращує загоєння ран. Метою даного виду терапії є відновлення оптимального функціонування суглобів за допомогою ритмічних, повторюваних, інертних рухів при розтягуванні суглобової щілини;
  • Рефлексотерапія методом сухої голки - це немедикаментозна новітня техніка, яка використовується для лікування скелетно-м’язового болю та рухових розладів. Метод сухої голки відноситься до найбільш ефективних  технік немедикаментозного усунення м’язових спазмів та болю. Цей метод в лікарні на 60 ліжок використовується як складова комплексного лікування болю.
    Тригерні точки — це гіперзбудливі ділянки у вигляді ущільнень, «вузликів» в межах напруженого м’яза, які прощупуються на дотик і при натисканні на них віддають різким болем. Тригерні точки є дуже чутливими і можуть спричиняти сильний локальний або віддалений біль. Вставляючи тонкі гострі голки в тригерні точки, суха голка подразнює рецептори, які у відповідь покращують кровообіг, зменшують напруженість м’язів, а також усувають або зменшують біль.Так, як тригерні точки – це локальні зони з гіпоксією тканини, то покращення кровообігу сприяє виведенню із зони введення голки медіаторів запалення, які спричиняють больову симптоматику.
  • Соціальна реабілітація - це комплексна психологічна та соціальна підтримка, яка спрямована на забезпечення повноцінного інтегрування людей з різними психічними, поведінковими або емоційними проблемами в соціумі. 
    Соціальна реабілітація передбачає розвиток навичок соціальної взаємодії, сприяння самостійності, підвищення самооцінки і довіри до власних можливостей.
    Соціальна реабілітація включає в себе такі аспекти, як надання професійної підтримки, навчання навичкам самообслуговування, тренінги з розвитку соціальних вмінь, створення сприятливого середовища для соціальної інтеграції та забезпечення доступності ресурсів для підтримки психічного здоров'я.
    Соціальна реабілітація має мету допомогти людям з психічними проблемами знову стати активними та самостійними у суспільстві.
  • Активно-пасивна механотерапія - є одним з видів лікувальної фізкультури, яка передбачає дозовані, ритмічно повторювані фізичні вправи на спеціальних апаратах або приладах з метою відновлення рухливості в суглобах, усунення контрактур (апарати маятникового типу), полегшення рухів і зміцнення м’язів (апарати блокового типу), підвищення загальної працездатності (тренажери). Методика механотерапії диференціюється відповідно до анатомо-фізіологічних особливостей організму і клінічних форм захворювання. При цьому враховуються активність патологічного процесу, стадія та давність захворювання, ступінь функціональної недостатності.
  • Техніка постізометричної релаксації. Під час проведення процедур з постізометричної релаксації використовується дозоване скорочення м’язів пацієнта шляхом цілеспрямованого впливу на певні ділянки тіла. Ця активна техніка може застосовуватися для розслаблення м’язів, зменшення набряків, збільшення рухливості і мобілізації суглобів.
  • Лікувальна гімнастика. У рамках лікувальної гімнастики терапевтичні вправи підбираються індивідуально, в залежності від стану пацієнта. Ефективність вправ оцінюється протягом усієї програми реабілітації. Вправи лікувальної гімнастики націлені на збільшення рухливості в суглобах, розтягування м`язів, зміцнення нервово-м’язової системи, покращення ходи і балансу.
  • Масаж - це систематизований вплив на м’які тканини з метою нормалізації їх стану. Дотик – головна складова масажу, що поєднує в собі науку і мистецтво. Терапевтичний масаж використовують для стимулювання кровообігу, м’язового тонусу, насичення тканин організму киснем. Доведено, що основні прийоми масажу – погладжування, розтирання, розминання, вібрація – стимулюють фізичний і емоційний стан людини.
  • Міостимуляція - Електроміостимуляція (або міостимуляція) – це метод «пасивної» гімнастики, коли пацієнт не рухаєтеся, а його м’язи працюють. При міостимуляції задіюються абсолютно всі збудливі структури (поперечносмугасті і гладкі м’язові клітини), реагують стінки великих судин, відкриваються резервні капіляри. Це дозволяє добре пропрацювати навіть дуже слабкі м’язи. Дія міостимуляції спрямована на відновлення м’язового тонусу та нарощування м’язової маси, а на судинному рівні – на активацію кровотоку та лімфотоку. Загальна дія на організм – поліпшення функціонального стану нервової та ендокринної систем, активізація обміну речовин.
  • Магнітотерапія - це метод фізіотерапії, заснований на впливі низькочастотного магнітного поля на хворий сегмент, ділянку або організм у цілому. При цьому тканини організму не намагнічуються, але лімфі та крові передаються магнітні властивості, що покращує обмінні процеси. Основна мета магнітотерапії – це боротьба з болем. Завдяки впливу магнітного поля знижується біль у людей з травмами, артритами і артрозами. Також магнітотерапія успішно застосовується для зняття набряків і розсмоктування гематом. Однією з найважливіших переваг цього методу лікування є те, що його легко переносять навіть ослаблені пацієнти та люди похилого віку.
  • Ампліпульстерапія - це фізіотерапевтична процедура, призначена для електростимуляції проблемних зон на тілі пацієнта синусоїдальними модульними струмами (СМС). Ампліпульстерапія застосовується для зняття больових проявів при невралгіях, невритах, травмах суглобів, ураженні периферичних нервів, дегенеративних змінах суглобів і хребта. Застосовують метод при порушенні периферичного кровообігу, а також при ангіоспазмах та захворюваннях судин. Ампліпульстерапія також показана при атрофії м’язів після тривалої нерухомості після операцій та травм, при радикуліті, деформуючому артрозі, артриті, забитті, периартриті, остеохондрозі хребта, переломах кісток.
  • Дарсонваль-терапія - покращує кровообіг, живить шкіру, збільшує приплив кисню, сприяє відтоку надлишків рідини і загоєнню різних пошкоджень на шкірі, нормалізує діяльність ендокринної та вегетативної нервової системи, зменшує больові відчуття. При регулярному використанні нормалізує сон, покращує працездатність і підвищує імунітет. Дарсонваль-терапію використовують для лікування остеохондрозу, радикуліту, невралгії.. Також дарсонваль-терапію використовують для загоєння ран, зменшення післеопераційних гематом і набряків. 
  • Ударно-хвильова терапія - це нова неінвазивна технологія для лікування болю в м'язово-скелетній системі. Застосування, в основному, пов'язано з лікуванням хронічних м'язових і скелетних розладів, болю в спині і шиї.
    Найбільш частими показаннями є: біль у плечі, епікондиліти, болі в поперековому відділі спини, ахілодініі, тендиніти і терапія тригерних точок. Під час терапії високоінтенсивна акустична хвиля взаємодіє з тканинами тіла. Це призводить до запуску каскаду біологічних реакцій, що включають в себе неоваскуляризацію, стимуляцію вироблення колагену, руйнування кальцинатів, зменшення хронічного запалення. Стимуляція біологічних процесів створює оптимальне середовище для загоєння ран. Пошкоджена ділянка приходить в норму, відновлюється функціональність і зникає біль.
  • Лазеротерапія - сучасний, прогресивний та повністю безболісний терапевтичний метод, не викликає побічних ефектів. В його основу покладено властивість концентрованого лазерного променя впливати на організм людини біостимулюючим ефектом. Лікування лазером передбачає імпульсний вплив на тканини, внаслідок чого поліпшується кровообіг, проходять больові відчуття, нормалізуються обмінні процеси, зменшується запалення, а період відновлення істотно скорочується.
Поверніть повноцінну якість життя разом з нами!
Щоб отримати детальнішу інформацію, варто звернутись до нас будь-яким зручним для вас способом:
  • зателефонувати за номерами телефону:
    +380 (38) 036-26-79 - поліклініка (реєстратура),
  • особисто відвідати наш заклад. вул. Хвильового 2а, м. Рівне, Рівненська обл., 33028
Наші переваги
  • Професійний підхід
  • Комплексне лікування
  • Безпека та конфіденційність
  • Підтримка після виписки
Пов’язані новини
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»
09.09.2024
В рамках даної програми 09.09.2024 була проведена спільна нарада, за ініціативи медичного центру психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору Державної установи «Територіальне медичне обʼєднання МВС України по Рівненській області», з
Детальніше
Каністерапія — наша нова програма у відділенні фізичної та реабілітаційної медицини
02.09.2024
Психологічна підтримка є ключовою частиною медичної реабілітації, оскільки вона спрямована на допомогу пацієнтам, які зазнають психологічних труднощів через військові дії та травми. Ця підтримка включає в себе наступні аспекти: подолання стресу, підтри
Детальніше
Музикотерапія у лікарні установи
28.08.2024
Одним з дієвих методів психотерапії є музикотерапія. Вона може допомагати управляти стресом, полегшувати біль, підвищувати загальний тонус організму. Саме за допомогою цього методу працівники сектору соціального захисту та супроводу постраждалих та членів
Детальніше
Військовослужбовців системи МВС реабілітують та відновлюють за допомогою дельфінотерапії
03.07.2024
На Львівщині в медико-реабілітаційному центрі МВС України понад рік застосовують дельфінотерапію у відновленні бійців.
Детальніше
Показати ще