Деяким категоріям людей слід обов’язково перевіряти стан нирок у профілактичному порядку.
Єдиний спосіб дізнатися, напевно, чи є у людини захворювання нирок, – пройти обстеження. У той же час існує ряд симптомів, що вказують на те, що нирки можуть бути хворі.
Втома. Зниження функції нирок може вести до накопичення токсинів та домішок у крові, що сприяє появі втоми, підвищеної стомлюваності, проблем із концентрацією уваги. Ще одним ускладненням захворювання нирок є анемія, яка теж може викликати слабкість та стомлюваність.
Проблеми зі сном. Погане виведення токсинів через хворі нирки може також погіршувати сон. Ось медичний факт: апное уві сні часто зустрічається у людей із хронічним захворюванням нирок.
Суха і свербляча шкіра. Такий стан шкіри може бути ознакою мінерального та кісткового захворювання, яке часто супроводжує прогресуюче захворювання нирок. Це відбувається тому, що хворі нирки не можуть підтримувати правильний баланс мінералів та поживних речовин у крові.
Збільшена потреба у сечовипусканні. Позиви до сечовипускання частішають при пошкодженні ниркових фільтрів. У тому числі вони змушують людину прокидатися вночі.
Сліди крові у сечі. Ще один знак того, що можуть бути пошкоджені ниркові фільтри. Також це може свідчити про пухлини, камені в нирках або їх інфекції.
Піняча сеча. Це ознака підвищеного вмісту білка у сечі. Білок у сечі є ранньою ознакою того, що ниркові фільтри пошкоджені.
Набряки навколо очей. Така набряклість може виникати через те, що нирки пропускають велику кількість білка в сечу замість того, щоб утримувати його в організмі.
Набряки кісточок і ступнів. Зниження функції нирок може призвести до затримки натрію, що викликає набряки стоп і кісточок.
М’язові судоми. Результатом порушення функції нирок може стати дисбаланс електролітів. Наприклад, при цьому знижується рівень кальцію та погано контролюється рівень фосфору, що сприяє появі м’язових спазмів.
Кому важливо регулярно перевіряти нирки? Незалежно від наявності симптомів стан парного органу важливо щорічно перевіряти людям з гіпертонією та цукровим діабетом, людям похилого віку старше 60 років, а також тим, у чиїй сім’ї вже траплялися випадки ниркової недостатності та інших патологій.