Державна політика сьогодні дедалі більше орієнтується на створення рівних можливостей для жінок і чоловіків. Правове становище жінки на рівні суспільства і сім’ї є показником розвинутості політичного, соціального і правового державного устрою.
Ідеї рівноправності мають бути втілені в усіх сферах життєдіяльності суспільства.
Успішне регулювання гендерних відносин у суспільстві передбачає:
утвердження цінності гендерної рівності;
недопущення дискримінації за ознакою статі;
забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень;
забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних та сімейних обов’язків.
Тому в Установі провели анонімне опитування, яке пройшли 78 працівників Установи, з яких 78,21 % - жінки, а 21,79 % – чоловіки.
50 % мають вищу освіту спеціаліст та магістр, 39,74% – неповну або базову вищу освіту, 10,26% - загальну середню освіту.
Серед опитуваних респондентів 5,13% віком до 30 років, 17,95 % - від 31 до 40 років, 34,62% від 41 до 50 років, 42,31% - старше 50 років.
Ось відповіді опитаних працівників Установи на деякі питання:
Аналіз відповідей дозволяє зробити висновок, що основною причиною окремих порушень гендерної рівності у сфері охорони здоров’я , на думку опитаних, залишаються застарілі традиції та уявлення про роль і місце жінки та чоловіка у суспільстві загалом та у професійній діяльності зокрема.
Крім того, відповіді на окремі питання свідчать про позитивні зміни, пов’язані з реалізацією гендерної політики в Установі.
Водночас опитування підтвердило необхідність активізації інформаційно-просвітницької роботи серед працівників Установи з питань гендерної рівності.