Контраст
Шрифт
Головна Новини
Боротьба з вірусним гепатитом
Назад
Боротьба з вірусним гепатитом
25.07.2024

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом, метою якого є підвищення інформованості про шляхи інфікування гепатитом. 

Найпоширеніші шляхи передавання:

  • небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю (татуювання, пірсинг, манікюр тощо);

  • використання нестерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо);

  • використання нестерильного ін’єкційного інструментарію для вживання наркотиків;

  • під час переливання крові та її компонентів.

ДУ «ТМО МВС України по Кіровоградській області» забезпечила якісне надання медичних послуг пацієнтам з дотриманням безпеки по недопущенню інфікування інфекційними хворобами, що дозволяє надавати безпечну медичну допомогу всім пацієнтам, яким вона необхідна. 

На кожному робочому місці щоденно дотримуються вимоги щодо інфекційної безпеки.

Медичні працівники лікарні (з поліклінікою) із групи високого ризику інфікування:

  • вакциновані проти гепатиту В - найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування гепатитом В; 

  • проходять щороку скринінг на гепатит;

  • обізнані щодо порядку дій при аваріях з біологічними рідинами, в т.ч. з кров’ю;

  • дотримуються вимог поводження з медичними відходами; 

  • використовують стерильні інструменти та обладнання;

  • забезпечені в достатній  кількості засобами індивідуального захисту.

    У лабораторії лікарні (з поліклінікою) доступні аналізи (експрес-тестування) на виявлення антигену до найбільш небезпечних вірусних гепатитів - В та С. Станом 01.07.2024 року проведено 1516 досліджень, з них виявлено антиген до гепатиту С - 15 результатів та 14 - до гепатиту В.

    В більшості інфіковані особи, не знають про свою хворобу, тому й не починають своєчасне лікування. Захистіть себе та свою сім'ю від вірусного гепатиту!

    Зверніться вчасно до лікарів, які проконсультують та за потреби скерують на дообстеження. Попередньо можливо записатися на прийом до лікарів: (0522) 55-70-66, 050-539-46-99

https://cabinet-health.mvs.gov.ua/login/ 

Профілактика вірусних гепатитів В і С  https://phc.org.ua/news/profilaktika-virusnikh-gepatitiv-v-i-s-pid-chas-viyni 

Поранення, переливання неперевіреної крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування вірусними гепатитами В і С.

Унаслідок незахищених статевих контактів, особливо тих, які супроводжуються насильством, пошкодженням або зісковзуванням презервативу, через їхню травматичність ризик інфікування зростає.

Також йдеться про інші ризиковані ситуації, ми маємо на увазі і контакти під час професійної діяльності: медичні працівники, військовослужбовці, рятувальники можуть мати поранення або мати контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим щодо інфекцій статусом.

Також збільшується кількість оперативних втручань і не завжди вони можуть надаватись у належних умовах, що може призвести до збільшення ризику інфікування вірусними гепатитами.

Профілактика вірусних гепатитів під час війни ускладнюється тим, що бойові дії досі тривають, а отже повторюються й ситуації, де ризик інфікуватися підвищений. Тож Центр громадського здоров’я закликає:

  • Щепитися від вірусного гепатиту В. Вважається, що оптимальними є три- або чотиридозова схема вакцинації. Після повної серії вакцинації у більш ніж 95% дітей грудного віку, дітей інших вікових груп та молодих людей виробляються захисні рівні антитіл. Захист зберігається щонайменше 20 років та, ймовірно, все життя. Саме тому ВООЗ не рекомендує ревакцинацію людей, що повністю завершили тридозову схему вакцинації.

  • Користуватися засобами разового (шприци, голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо) та індивідуального (зубні щітки, леза для гоління, контактні лінзи) призначення;

  • Користування засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри, фартухи тощо);

  • Користуватися стерильним інструментарієм багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, лабораторний, інструмент для пірсингу, татуажу тощо).

  • Практикувати безпечний та захищений секс (із використанням бар’єрної контрацепції). 

  • Обов'язково проходити тестування, та у разі позитивного результату — звертатись для призначення лікування.

     

Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie .