З 1 січня 2025 року стартувала щорічна кампанія декларування за 2024 рік, яка триватиме до 31 березня 2025 року включно. За загальним правилом, щорічну декларацію доходів за 2024 рік повинні подати у період з 1 січня до 31 березня 2025 року. Обов’язок подання електронних декларацій в Україні покладається на осіб, які виконують функції держави або місцевого самоврядування, а також на осіб, прирівняних до таких категорій та регулюється Законом України “Про запобігання корупції” (№1700-VII від 14.10.2024).
Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) оновило роз’яснення до кампанії декларування за 2024 рік, врахувавши зміни у законодавстві та зворотний зв’язок декларантів.
Строки подання електронних декларацій залежать від ситуації. За звичайних умов електронна декларація подається:
Щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими субʼєктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обовʼязок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду;
Декларація кандидата на посаду – декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Електронна декларація – відповідальність
За недостовірні відомості у електронній декларації передбачений адміністративний штраф і навіть кримінальна відповідальність:
адміністративна – ч. 1 і ч. 2 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема за несвоєчасне подання від штрафу від 850 до 1700 грн;
кримінальна – ст. 3662 Кримінального кодексу України, зокрема умисне внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, які відрізняються від достовірних на суму від 8 500 до 68 000 грн – штраф від 42 500 до 51 000 грн + позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.
Передусім радимо орієнтуватися на роз’яснення, викладені у Базі знань НАЗК, адже саме на сайті вони систематично оновлюються та є найактуальнішими. Уважно перевіряти дані перед поданням, щоб уникнути неточностей. Ознайомитись з інформацією та інструкцією щодо заповнення декларації можна на офіційному сайті.
НАЗК https://nazk.gov.ua/uk/;
База знань НАЗК https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/.
ШАНОВНИЙ ВИКРИВАЧУ!
Відповідно до наказу ДУ «ТМО МВС України по Кіровоградській області» від 31.01.2020 №12-к/тр, виконання функції впровадження та реалізації заходів щодо запобігання і виявлення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією у Державній установі «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Кіровоградській області», покладено на уповноважену з антикорупційної діяльності Якубінську Тетяну Сергіївну
На цій сторінці Ви можете залишити повідомлення керівництву державної установи «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Кіровоградській області» про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» в установі. Зазначене повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону та підлягає попередній перевірці у строк не більш як десяти робочих днів, про результати якої Вас буде поінформовано у триденний строк з дня завершення відповідної перевірки. За результатами попередньої перевірки службова особа, відповідальна за її проведення, приймає одне з таких рішень: призначити проведення внутрішньої (службової) перевірки або розслідування інформації у разі підтвердження фактів, викладених у повідомленні, або необхідності подальшого з’ясування їх достовірності; передати матеріали до органу досудового розслідування у разі встановлення ознак кримінального правопорушення або до інших органів, уповноважених реагувати на виявлені правопорушення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України; закрити провадження у разі не підтвердження фактів, викладених у повідомленні. У разі якщо отримана інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону не належить до компетенції установи Вам буде повідомлено про це у триденний строк без проведення попередньої перевірки. Внутрішня (службова) перевірка або розслідування за повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону проводиться у строк не більше 30 днів з дня завершення попередньої перевірки. Якщо у зазначений строк перевірити повідомлену інформацію неможливо, строк перевірки подовжується або розслідування інформації до 45 днів, про що Вам буде повідомлено.
Звертаємо Вашу увагу!
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону керівництво ДУ «ТМО МВС України по Кіровоградській області» вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.
Повідомити можна наступними внутрішніми каналами зв’язку отримання повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»:
- на електронну адресу: [email protected];
- засобами телекомунікації за телефоном (0522) 558416 (телефон анонімної гарячої лінії);
- шляхом заповнення електронної форми «Повідомити про корупцію» на сайті установи, через Єдиний портал повідомлень викривачів https://whistleblowers.nazk.gov.ua/, а також іншими визначеними законом способами:
- з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: м. Кропивницький, вул.Героїв-рятувальників, буд.3, 25030;
- у письмовому вигляді через уповноваженого з питань запобігання корупції Установи (далі – уповноважений);
- під час особистого прийому громадян керівництвом та уповноваженим.