Контраст
Шрифт
+380 (46) 225-39-39
+380 (46) 225-68-12
- Реєстратура
[email protected]
Головна Пацієнтам
Оцінювання повсякденного функціонування людини з...
Оцінювання повсякденного функціонування людини з 01.01.2025 року

З 1 січня 2025 року МСЕК замінено оцінюванням повсякденного функціонування. Систему значно спрощено. Саме оцінювання стало комплексним аби визначити індивідуальні потреби людини і повернути її до активного життя з відповідними компенсаціями, виплатами, пільгами, допоміжними засобами.

Звернення громадян, що стосуються питань сфери охорони здоров’я опрацьовуються з 01 січня 2025 року на телефонній «гарячій лінії» МОЗ України за номером 0800-505-201. 

Перелік необхідних документів для оцінювання повсякденного функціонування

У новій системі оцінювання функціонування перелік документів залишився майже незмінним, однак змінився формат їх подання. 

Усі документи лікарі передають через електронну систему  для оцінювання повсякденного функціонування, що зробило процес більш організованим.

Особисті документи: паспорт, РНОКПП, військовий квиток (для військовозобов'язаних), посвідчення УБД (за наявності).

Медичні документи, включаючи:

  • Виписки з амбулаторної карти (025/о або електронної карти) або після стаціонарного лікування або втручання (форма 027/о): вони підтверджують проведене лікування та стан здоров’я пацієнта.

  • Висновки лікарів та результати інструментальних чи лабораторних досліджень: документи мають містити інформацію про заклад охорони здоров'я, лікаря або лабораторію, стан пацієнта і діагноз згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та, найкраще, якщо результати зафіксовані в ЕСОЗ.

  • Індивідуальний реабілітаційний план (ІРП)

  • Попередні висновки та довідки МСЕК (за наявності)

  • направлення роботодавця чи профспілкового органу підприємства, на якому особа отримала травму чи професійне захворювання.

Документи, що підтверджують причини інвалідності:

Документи, які дають підстави для встановлення причини інвалідності (наприклад постанова ВЛК або рішення ЛКК про встановлену інвалідність дитині).

 Довідки з попереднього огляду МСЕК (при наявності встановленої групи інвалідності).

Лікуючий лікар в електронній системі для оцінювання повсякденного функціонування заповнює електронну форму направлення, прикріплює до неї всі подані  пацієнтом документи та автоматично передає їх. Форма містить необхідну інформацію про причину та мету направлення на оцінювання повсякденного функціонування особи.

Подання документів на оцінювання повсякденного функціонування

Усі необхідні медичні документи, включаючи направлення та виписки, мають бути завантажені в сканованому форматі до електронної системи. Це дозволяє автоматично передавати інформацію між закладами охорони здоров’я та експертними командами, що спрощує взаємодію. 

Вам потрібно лише звернутися до вашого лікаря та підготувати документи, яких ще немає в електронній системі (наприклад, старі виписки чи висновки). Лікар сформує електронне направлення, зазначивши в ньому всю необхідну інформацію та додасть всі документи для розгляду експертною командою. 

Ви отримаєте від системи сповіщення на свою електронну пошту ( чи довіреної особи) про форму, час і місце оцінювання. У разі відсутності електронної пошти - рекомендований лист. 

Рішення експертної команди також прийде вам на електронну пошту чи рекомендованим листом, і в кабінет лікуючого лікаря в електронній системі. Додатково необхідна інформація буде автоматично передаватися до Міністерства соціальної політики для використання при призначенні виплат, допоміжних засобів реабілітації чи соціальних послуг.

Медичний розділ Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) буде частиною рішення, яке прийматиме експертна команда, у разі встановлення інвалідності. Термін дії рекомендацій буде співпадати з терміном прийнятого рішення.

Повторні огляди

Строки повторних оглядів у рамках оцінювання функціонування також чітко визначені. Повторний огляд відбудеться відповідно до строків, встановлених у попередньому рішенні МСЕК. 

Якщо інвалідність встановлена безстроково у вас немає потреби проходити оцінювання повторно.

Проте, якщо виникне така необхідність через погіршення стану здоров’я, то ви можете звернутись до лікаря, і він скерує вас на оцінювання. 

Якщо строк повторного огляду припадає на січень-червень 2025 року, то термін повторного огляду продовжено на 6 місяців від початку впровадження оцінювання з повсякденного функціонування, як і відповідні права, виплати та гарантії. Наприклад, якщо повторний огляд було визначено на 10.03.2025, то строк для проходження подовжено до 30.06.2025. Щоб пройти повторний огляд, необхідно буде звернутися до профільного лікуючого лікаря, який сформує направлення на оцінювання. Його будуть проводити експертні команди вже за новими правилами. 

Якщо з поважних причин не змогли раніше пройти повторний огляд протягом 2022-2024 року, керуючись відповідною нормою в законодавстві повторний огляд та оцінювання потрібно буде пройти: 

чоловікам 25-60 років з 2 або 3 групою інвалідності – до 1 листопада 2025 року; 

усім іншим пацієнтам – до 1 квітня 2026 року.

Винятки неможливості повторного огляду з таких причин:

  • люди перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих територіях;

  • пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання);

  • чинні військовослужбовці, працівники поліції та СБУ – для них статус інвалідності залишається чинним на період проходження військової служби та протягом 60 календарних днів з дати звільнення з військової служби.

Лікуючий лікар - лікар закладу охорони здоров'я або лікар, який провадить господарську діяльність з медичної практики як фізична особа - підприємець і який надає медичну допомогу пацієнту в період його обстеження та лікування (відповідно до ст. 34 Закону України від 07.07.2011 № 3611-VI «Основи законодавства України про охорону здоров'я» (зі змінами)).

Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie .