Інформація щодо результатів здійснення заходів з управління корупційними ризиками у 2025 році
Алгоритм управління корупційними ризиками у діяльності державних органів, установ, організацій, який в себе включає процедури оцінювання корупційних ризиків, підготовки, моніторингу, оцінки виконання та перегляду антикорупційних програм, визначено у Методології управління корупційними ризиками, затвердженої наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 грудня 2021 року № 830/21, зареєстрованим в Мін’юсті 7 лютого 2022 р. за № 219/37555 (далі – Методологія). Відповідно до абзацу 2 пункту 1 глави 1 розділу ІІІ Методології оцінювання корупційних ризиків є основою для підготовки антикорупційної програми.
Згідно з пунктом 1 розділу VI Методології уповноважений підрозділ (уповноважена особа) здійснює систематичний, із визначеною антикорупційною програмою періодичністю (щокварталу, щопівроку), моніторинг виконання антикорупційної програми, який, зокрема, полягає у зборі та аналізі інформації про повноту та своєчасність виконання заходів, передбачених антикорупційною програмою (з урахуванням індикаторів виконання), їх актуальність та відповідність середовищу організації з метою контролю стану управління корупційними ризиками, виявлення та усунення недоліків у положеннях антикорупційної програми.
Відповідно до резолюції Міністра внутрішніх справ України від 20.11.2024 до доповідної записки начальника Управління запобігання корупції МВС від 20.11.2024 № 55924/18, зокрема, доручено робочій групі з оцінювання корупційних ризиків установи у межах моніторингу виконання у 2024 році антикорупційної програми здійснити дослідження середовища шляхом проведення опитування (анкетування) внутрішніх заінтересованих сторін.
Так, з метою виконання згаданого доручення Міністра уповноваженим з антикорупційної діяльності разом з робочою групою з оцінювання корупційних ризиків ДУ «ТМО МВС України по Чернігів/ обл/» (склад затверджено наказом від 04.12.2024 № 215-о/д):
у межах дослідження середовища ДУ «ТМО МВС України по Чернігів. обл.» та визначення уразливих до корупції функцій та процесів у період з 16 грудня 2024 року по 28 січня 2025 року проведено анкетування зовнішніх та внутрішніх заінтересованих сторін, результати якого узагальнено та проаналізовано у порівнянні з опитуванням, що проводилось у 2023 році під час попереднього оцінювання корупційних ризиків у діяльності ДУ «ТМО МВС України по Чернігів. обл.»;
Результати здійснених заходів будуть використані при черговому оцінюванні корупційних ризиків у діяльності установи з метою підготовки проєкту Антикорупційної програми ДУ «ТМО МВС України по Чернігівській області» на 2026 – 2028 роки.
Уповноважений з антикорупційної діяльності